Vyhledávání


 

 

 

 

 

 

 

 

Císařský výstrojní rozkaz

Základem Eastasijské uniformy je výstroj vojáků ČSLA v olivové barvě. K Eastasijské uniformě tedy nepatří žádné maskovací vzory! Vyvarujte se také černé barvě, protože tu používá Světostát. Vhodné výstrojní a taktické doplňky jsou tedy hnědé kožené nebo olivové.
Nesnažte se hledat nějaké výstřednosti, nějaké odlišení. Naopak. Účelem je sestavit armádu co nejvíce navzájem si podobných vojáků. Domluvili jste se s kamarády na účasti ve společném družstvu? Pak se snažte svou ústroj mezi sebou co nejvíc sjednotit. Vyniknout pak můžete v boji nebo kvalitním RP, za což budete po zásluze vyznamenáni.

Níže uvedené výstrojní součástky jsou uvedeny jako příklad těch nejdostupnějších. Určitě naleznete i další vhodné vybavení, které třeba už máte doma. Pokud si nejste jisti, zda je vaše vybavení to pravé, kontaktujte nebo organizátory, rádi vám s výstrojí poradíme.

 

Společná výstroj

 

Kabát

Povinná součást ústroje pro všechny řádné vojáky (kromě Vanguardů) je olivový kabát vz.85 s šedým kožešinovým límcem bez kapuce. Blůza vz.85 se tedy nehodí. Vzhledem k očekávatelnému chladnému počasí doporučujeme kabát včetně zimní vložky. Kompatibilní je i vložka do kabátu vz.95. Jednotlivé součásti - kabát, límec a vložku -  lze koupit zvlášť i v kompletu.
Pokud jste u registrace žádali o půjčení kabátu, počítejte s tím, že je BEZ zimní vložky a s největší pravděpodobností i bez kožešinového límce a možnosti snadno přidělat výložky. Doporučujeme raději vlastní kabát, nebo si alespoň přibalit šitíčko. Branci nemusí.
Kabát vz.85 s různým příslušenstvím

 

Kalhoty

Důležité jsou jednobarevné olivové kalhoty, nejlépe vz.85. Pohodlnější jsou ty s vyšším pasem. I kalhoty je možné zateplit vložkou, ale není to nutné. Nechceme vidět žádné maskáče.
Kalhoty vz.85 a vložky do nich

 

Boty

Kvalitní boty jsou důležitá a často opomíjená součást výbavy. Myslete na to, že budete celý den na bojišti, kde může být spousta bláta, vody nebo dokonce sněhu. Udržet nohy v suchu a teple je základ! Vhodné jsou vyšší udržované kožené boty, které nepropustí vodu a zároveň chrání kotník proti podvrknutí. Krém na obuv a hadr doporučuji vzít i s sebou a o boty pečovat. Pokud přibalíte i rezervní boty, chybu rozhodně neuděláte.
Na funkčně i barevně nevyhovující boty lze nazout   Atomkecky  .

 

Výstroj řadových vojáků

Je jedním z mnoha, na první pohled stejný jako každý další a přitom je nepostradatelný a jedinečný.

 

Přilba

Přilba bude všem řadovým vojákům zdarma zapůjčena od organizátorů. Pokud i tak chcete vlastní, je to tato:
Helma Vietcong

 

Opasek

Hezký je kožený opasek, např. ČSLA, nebo jiný širší kožený řemen. Alternativně může být olivový popruhový opasek. Přezku můžete ozdobit samolepkou s vlajkou Eastasie.
Opasek kožen ý ČSLA s přezkou
Opasek popruhový BW s přezkou

 

Řemení

Nosným systémem Eastasie je řemení. Nejhezčí je kožené, ostudu neudělá ani olivové popruhové. Naopak taktické a neprůstřelné vesty a bandalíry přenechte elitním jednotkám Světostátu.
Řemení ČSLA plátěné i kožené
Řemení BW

 

Posuvky k opasku

Posuvky jsou určené k připevnění většiny řemení k opasku. Řemení sice lze většinou přidělat přímo za opasek, větším nebo objemnějším postavám by ale pak mohly být jeho popruhy krátké. Je třeba 3 kusů posuvek. Tyhle kožené se dají použít na opasky až do šíře 4.5cm, s úpravou tam pak narvete i řemen šíře 5cm.
Posuvka k opasku

 

Mošna

Na přepravu herních předmětů je doporučená nějaká mošna. Použít se dá různá brašna přes rameno stylu malá polní nebo taška na plynovou masku.
Malá polní Polsko
Malá polní NVA
Brašna látková
Brašna plátěná
Brašna Švýcarsko
BSS Somračka
Malá polní vz.60

 

Sumky

Pro uložení munice, zásobníků, granátů a dalších potřeb používá Eastasie různé sumky na opasek. Nejhezčí a nejodolnější jsou kožené, moc praktických jich ale není.
Dvojsumka vz.61 kožená (použitelná i pro některé pistolové zásobníky)
Čtyřsumka vz.58 kožená (lze použít i na zásobníky typu G36, M16, AK, AUG a další, po vypárání vnitřních přihrádek pak jako velikou univerzální sumku; má očko na řemení, ušetří tedy jednu posuvku)
Dvojsumka BW olivová (na zásobníky typu G36, M16, AK, AUG a další; má očko na řemení, ušetří taky jednu posuvku)
Patrontaška Mosin (na malé "zásobníky" munice používané minulou Frontu pro rozdělování munice hráčům a na dělostřelecké zápalky)
Trojsumka na samopalové zásobníky olivová
Trojskumka na granáty NVA (skvěle do ní padnou 3 granáty)

 

Další doplňky

Rukavice pletené
Rukavice tříprsté vz.85
Šátek olivový

 

Výstroj důstojníků

Důstojník musí být vzorem své jednotce jak chováním, tak ústrojí.

Brigadýrka

Brigadýrka bude důstojníkům a politrukům po dohodě zdarma zapůjčena od organizátorů. Pokud chcete vlastní, je to tato:
Brigadýrka vz.97 zelená
Případně lze použít i ČSLA brigadýrka s červeným lampasem a zlatou šňůrou.

 

Košile a kravata

Límeček přidá na vážnosti a pomůže odlišit důstojníka od řadového vojska.
Košile vz.21
Kravata ol ivová

 

Opasek

Vhodný důstojnický opasek je široký kožený s řemenem přes rameno. Nejlépe "Dohoda".
Opasek Dohoda hnědý

 

Vysoké boty

Skvělou obuví dotvářející ten správný vzhled ústroje důstojníka jsou jezdecké holinky. Navíc jsou praktické do bláta, vysoké trávy i hlubokého sněhu.
Gumové jezdecké boty Decathlon
Aukro a další bazary, kde se dají sehnat levně starší, ale zato kožené
 

Doplňky

 Pistolové pouzdro kožené
Prstové kožené rukavice
Brašna koženková malá / velká (vhodné pro důstojníky jako povinná mošna na herní předměty)

 

 

Výstroj Vanguardů

Vanguardi dávají mnoho prostoru tvořivým hráčům. Ústroj těchto bojovníků vychází z tradičních japonských motivů účelně poskládaných z materiálů dostupných v pustině. Drobné postapo prvky jsou tedy na místě.
Nejlepší inspirací pro Vanguardy je galerie z minulých ročníků Fronty.

Brnění / zbroj

Vanguardi mají právo nosit tradiční zbroj. Inspiraci hledejte v samurajských brněních, nebo obdobných. Dobře poslouží i upravená kendó zbroj. Při výrobě počítejte s tím, že zbroj musí být nejen hezká, ale i odolná a pohodlná, budete v ní bojovat, ne se promenádovat na maškarním plese.
Historie japonského brnění v obrazech
Kartonové samurajské brnění velmi dobře ukazuje základní tvary a způsob sestavení brnění

Zbraně

Primární zbraní Vanguardů jsou dlouhé čepele nejlépe v designu katany. V českých obchodech není nabídka příliš pestrá a ceny vysoké. Proto budu před Frontou dělat hromadnou objednávku z Číny. Více info ve FB skupině, nebo na mailu.
Měkčené katany / wakizaši

Tabulka velikostí vz.85

VP OH Kód VP OH Kód VP OH Kód
156 82 0-41 172 88 II-44 180 94 III-47
164 88 I-44 94 II-47 100 III-50
94 I-47 100 II-50 106 III-53
100 I-50 106 II-53 112 III-56
106 I-53 112 II-56 118 III-59

VP - výška postavy
OH - obvod hrudníku

Drobná výstroj a věci osobní potřeby

Letošní Fronta bude vícedenní a bude se hrát i přes noc. Každý voják tedy bude potřebovat:

 

Ochranné brýle

Nejdůležitější součást výstroje každého hráče. Kdo nebude mít ochranné brýle, ten nehraje. Běžné dioptrické brýle nestačí! Stejně tak se nehodí ani brýle dodávané zdarma ke zbraním, lyžařské brýle nebo sluneční brýle. Brýle chrání vaše oči, nevyplatí se tedy na nich šetřit.

 

Zapalovač

Důležitý i pro nekuřáky, protože jím budete zapalovat granáty. Zapalovač musí být tzv. tryskový (žhavicí) jinak s ním venku granát nemáte šanci zapálit!

 

Baterka

Z taktických důvodů je dobré, aby měla baterka regulaci intenzity světla nebo filtry. Jednoznačně nejpraktičtější je čelovka, nebo taková baterka, která se dá připevnit k výstroji a nemusíte ji tedy držet v ruce. Myslete ale na to, že budete mít přilby a ne každá čelovka na nich bude držet nebo půjde pohodlně nosit pod přilbou. Moderní taktické svítilny na zbraních se pro Eastasii nehodí.
Čelovka Švédská (nejstylovější čelovka vybavená háčky na přilbu a stínítkem)
Petzl Tactikka + (kvalitní voděodolná čelovka s přídavným červeným světlem)
Petzl Mio RXP (čelovka s vysokým výkonem)
Baterka My Day
Baterka US Fajfka
Signalizační barevné svítidlo (vhodná jen pro signalizaci nebo čtení)

 

Plynová maska

Plynové masky jako takové nejsou z bezpečnostních důvodů povolené, leda že byste měli v úmyslu v ní trávit celou dobu hry. Myslete i na to, že většina plynových masek nemá v základu neprůstřelná sklíčka! Masku tedy nahrazujeme respirátory nebo polomaskami pro zachování ochranných brýlí.
Jednorázový respirátor s ventilkem
Lepší respirátor
Polomaska

 

Jídelní potřeby

Budou zabezpečeny pravidelné dávky stravy a zásoba vody pro každého vojáka do jeho vlastních nádob. Vezměte si tedy s sebou:
Ešus (Pro pohodlnější nabírání jídla hůlkama ale i lžicí volte raději mělčí a širší ešusy, pokud je prioritou skladnost, vítězí zase ledvinkovitý tvar)
Polní láhev (Nejlepší je kovová, protože v ní můžete v případě potřeby nápoj ohřát nad ohněm bez přelévání jinam. Doporučuji šroubovací uzávěr, korkové a plastové špunty netěsní)
Lžice nebo Hůlkolžice
Hůlky (případně příbor pro ty, kteří se nezvládnou najíst hůlkama)